Kurumsal İletişim Direktörlüğü

Koç Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörlüğü, Üniversitemiz ile tüm paydaşları arasında bir köprü vazifesi görmektedir. İletişim stratejileri kurmakta, Üniversite’nin dış iletişim çalışmalarını yürütmekte, yerel, ulusal ve uluslararası medya organlarına bilgi sağlamakta ve Üniversite’nin ‘online’ varlığını yönetmektedir.

Kurumsal İletişim Direktörlüğü, yerel yönetimler, okullar, eğitimciler ve kurumlarla işbirlikleri yaparak Üniversite’nin ilişkilerini güçlendirmektedir. Ofisimiz özellikle aday öğrencilerle güçlü ilişkiler kurmaya büyük önem vermekte ve bu nedenle Üniversitemizi ve sunduğumuz olanakları tanıtmak üzere çeşitli projeler geliştirmekte ve yürütmektedir.

İletişim mesajlarımızın bütünlüğü ve sürekliliği için Kurumsal İlişkiler ve Geliştirme Direktörlüğü, Mezunlar Ofisi, Fakülteler, Bölümler, Laboratuarlar, Araştırma Merkezleri ve Rektörlük Ofisi ile çok yakın bir işbirliğiyle çalışmaktadır.

Ofisimiz ayrıca iletişim planlama, tanıtım, reklam ve markalaşma alanlarında detaylı çalışmalar sunmaktadır. Üniversitemizin tanıtımı için kullanılan tüm basılı dokümanlar, web sitesi ve Üniversitemizden yapılan araştırmalara yer verdiğimiz Fener Dergisi ve popüler bilim portalı KURIOUS Ofisimiz tarafından oluşturulmaktadır.

Hizmetlerimiz

Markalaştırma ve Kreatif Hizmetler, Halkla İlişkiler, Sosyal Medya, İletişim Stratejisi ve İtibar Yönetimi, Web İletişimi